Mlýn diskový P-9 - vibrační
Výrobce: Fritsch GmbH Kód zboží: 09.5000.00
Mlýn vhodný pro rychlou úpravu vzorků pro spektroskopii, v laboratořích geologických, sklářských, stavebních, keramických, rudných, zemědělských aj. Používá se pro extrémně rychlé mletí křehkých a velmi tvrdých laboratorních vzorků, suchých nebo v suspenzi na analytickou jemnost.
399 000 Kč
Cena bez DPH
Silnější, rychlejší, lepší
Vibrační diskový mlýn FRITSCH P-9 nabízí mnoho praktických výhod ve všech oblastech, kde je nutné tvrdé, křehké a vláknité materiály extrémně rychle rozemlít na analytickou jemnost. P-9 je velmi výkonný, obzvláště tichý, snadno se obsluhuje, rychle se čistí a má promyšlený koncept pohonu. Mlecí souprava je bezpečná a snadno se napíná.
Optimalizovaný proces mletí pomocí frekvenčního měniče s optimalizovaným točivým momentem
Ve vibračním diskovým mlýně se mletí provádí horizontálními kruhovými kmity mlecí soupravy na vibrační desce. Mlecí souprava sestávající z prstence a jádra rozmělňuje mletý vzorek extrémně vysokým tlakem, nárazovými silami a třením. U tohoto typu mletí je přenos sil na mletý vzorek mnohem důležitější než čistý výkon motoru. Z tohoto důvodu vyvinula společnost FRITSCH jako první dodavatel na světě pro P-9 speciální motor a nyní jej vybavila frekvenčním měničem s optimalizovaným točivým momentem, který je obzvláště odolný vůči rušení a splňuje všechny relevantní bezpečnostní normy na celém světě. Zajišťuje, že výkon motoru je přesně přizpůsoben mlecímu materiálu a mlecí soupravě – což optimalizuje spotřebu energie.
VLASTNOSTI
Vysoký výkon s promyšleným konceptem pohonu.
Extra rychlé mletí až do 1500 ot/min.
Přesné nastavení otáček, doby mletí a pauz.
Programování a ukládání cyklů mletí.
Intuitivní vícejazyčná navigace v menu.
Optimalizované napnutí mlecí sady s pojistkou proti přetočení.
Obzvláště bezpečné uzamčení krytu.
Kompletní zvukotěsné obložení.
Ergonomicky optimalizovaná pracovní poloha - mlecí sada je umístěna na vodicí liště a snadno se přesune do konečné polohy.
Detektor detekuje achátové brusné sady, čímž snižuje otáčky.
Obzvláště lehké brusné sady s tepelně izolovanými rukojeťmi.
VYBAVENÍ / PŘÍSLUŠENSTVÍ
Nakonfigurujte si vibrační diskový mlýn P-9 přesně podle vaší konkrétní aplikace
Vyberte si vhodnou mlecí sadu: Pro FRITSCH P-9 jsou k dispozici mlecí sady v 5 různých materiálech a 3 různých velikostech od objemu 50 ml do 250 ml – pro každou aplikaci ta správná. Materiál mlecí sady však musí být také tvrdší než mletý materiál.
FRITSCH dodává pro P-9 také těžká kola s aretační brzdou – díky čemuž je váš mlýn mobilní!
K dispozici je také praktický ručně ovládaný hydraulický peletovací lis FRITSCH.
Technické údaje
| Pracovní princip | ráz |
|---|---|
| Optimální pro typy vzorků | tvrdé, středně tvrdé, křehké, vláknité vzorky a pro bez kovové mletí |
| Řezné nástroje | mlecí nádoba s prstenci |
| Materiály řezných nástrojů | tvrzená ocel, bezchromová ocel, wolframkarbid, achát, zirkonoxid |
| Max. vstupní velikost | 12 mm |
| Min. množství vzorku | 10 - 20 ml |
| Max. množství vzorku | 250 ml |
| Konečná jemnost | 10 - 20 µm |
| Dávkování | dávkové |
| Otáčky motoru | 600 - 1500 rpm |
| Ložiska | kuličková a válečková ložiska |
| Elektro specifikace | 200-240 V/1~, 50-60 Hz, 1470 Watt |
| Hmotnost | 267 kg |
| Rozměry (š x h x v) | 77 x 76 x 116 cm |
Ceník
| Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|
| 09.5000.00 | P - 9 Přístroj bez mlecí soupravy |
399 000 Kč |
Příslušenství
Mlecí soupravy
Další příslušenství
| Obrázek | Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|---|
|
|
93.4365.00 | Kolečka pro vibrační mlýn (1 set = kolečka 4ks, dvě s brzdou) | 14 300 Kč |
|
|
96.0300.00 | IQ/OQ dokumentace | 13 000 Kč |







