Planetový kulový mlýn P-7 premium - dvoupozicový
Výrobce: Fritsch GmbH Kód zboží: 07.5000.00
Planetový mlýn P - 7 premium se 2 mlecími pozicemi je navržen pro širokou škálu aplikací a ideálně se hodí pro bezztrátové mletí až do konečné jemnosti 100 nm tvrdých, středně tvrdých a křehkých materiálů.
330 300 Kč
Cena bez DPH
Planetový kulový mlýn FRITSCH – vysoce výkonný všestranný nástroj pro rutinní laboratorní práci
Planetový mikromlýn P-7 premium se 2 mlecími pozicemii je navržen pro širokou škálu aplikací a je ideální pro bezztrátové mletí tvrdých, středně tvrdých a křehkých materiálů až do konečné jemnosti 50 nm. V závislosti na požadované konečné jemnosti lze mletí provádět za sucha, v suspenzi nebo v inertním plynu.
Kromě drcení můžete planetový mlýn použít také k míchání a homogenizaci emulzí a past nebo k mechanické aktivaci a legování v materiálovém výzkumu.
Pracovní princip
Drcení probíhá primárně nárazem mlecích koulí s vysokou energií a částečně třením mezi mlecími koulemi a stěnou mlecí mísy. Za tímto účelem se mlecí miska s mletým materiálem a mlecími koulemi otáčí kolem své osy na hlavním disku, který se otáčí v opačném směru. Při určité rychlosti způsobí odstředivá síla, že se mletý vzorek materiálu a mlecí koule odrážejí od vnitřní stěny mlecí mísy, extrémně vysokou rychlostí procházejí mísou diagonálně a narážejí s mletým materiálem na opačnou stěnu mísy.
Díky zapuštěným mlecím miskám dosahuje vysoce výkonný mlýn P-7 premium nebývalých relativních otáček mletí až 2 200 ot/min a odstředivého zrychlení 95krát vyššího než gravitační síla. Tím je aplikace energie přibližně o 150 % vyšší než u konvenčních planetových mlýnů. U ultrajemného mletí dochází k kratšímu mletí až do nanočástic.
Výhoda: nejkratší doby mletí na požadovanou jemnost, a to i do nanočástic.
VLASTNOSTI
Otáčky hlavního disku 150 – 1100 ot/min, relativní otáčky mlecích misek až 2200 ot/min.
Absolutně bezpečný provoz – díky revolučnímu systému SelfLOCK se mlecí misky ve stroji zacvaknou – bez dalšího upínání.
Blokování mlýna v případě nepřípustných provozních stavů.
Automatická funkce vypnutí při nerovnováze.
Prevence nepřípustného nastavení mletí díky automatické detekci vložených mlecích misek a optimalizaci otáček pomocí RFID čipu.
Automatická kontrola parametrů před každým mletím zaručuje přesnou reprodukovatelnost.
Vyšší úspora času a spolehlivost díky rychlé výměně misek.
Současné drcení až 2 vzorků.
Užitečná kapacita až 2 x 30 ml.
Ergonomicky navržená dotyková obrazovka s obzvláště logickou strukturou menu v 10 jazycích pro snadnou a intuitivní navigaci uživatele.
Rozsáhlé příslušenství pro zjednodušení vaší každodenní práce.
RYCHLEJŠÍ – JEDNODUŠŠÍ – BEZPEČNĚJŠÍ
Rychlý, jednoduchý a bezpečný provoz
Zapuštěné misky s technologií SelfLOCK tvoří s víkem jeden celek – žádné dodatečné napínání, žádná nesprávná obsluha! Misky se jednoduše umístí do mlýnku, kde se samy umístí a bezpečně zacvaknou. Mlecí komora prémiové řady se automaticky otevírá a zavírá a nezávisle otáčí úchyty misek do polohy vhodné pro manipulaci. Vyjmutí a otevření misek se provádí také pouze dvěma pohyby. Pro snadné čištění lze i kryt mlecí komory zcela odstranit.
SOFTWARE MillControl - EASY GTM
Automatické řízení a monitorování – Měření tlaku a teploty plynu
Software MillControl umožňuje automatické řízení mlýnu P-7 premium a validaci procesu mletí. Skutečná rychlost otáčení a spotřeba energie jsou kontrolovány a dokumentovány. Použitím dvou misek EASY GTM se speciálním víkem a vysílačem proměníte svůj P-7 premium v analytický měřicí systém pro monitorování tlaku a teploty během procesu mletí.
VYBAVENÍ / PŘÍSLUŠENSTVÍ
Nakonfigurujte si svůj planetový mikromlýn P-7 premium přesně podle vaší specifické aplikace
Planetový mikromlýn P-7 premium pracuje se dvěma mlecími miskami o objemu 20 ml, 45 ml nebo 80 ml, které se otáčejí s převodovým poměrem 1 : –2 vzhledem k hlavnímu disku. Pro dosažení nejlepších výsledků mletí a pro přímou prevenci kontaminace vzorků v důsledku nežádoucího oděru jsou všechny mlecí misky a koule k dispozici v 6 různých materiálech. Pro mletí v inertním plynu a pro mechanickou aktivaci a legování doporučujeme plynovací víčka premium – rychle a bezpečně. Pro mletí v suspenzi nabízíme vyprazdňovací zařízení pro rychlé a snadné oddělení mlecích koulí a suspenze.
Planetový mlýnek s moderním designem a revoluční technologií:
Ideální pro:
Farmaceutický průmysl
Metalurgii
Keramiku
Geologii a mineralogii
Chemický průmysl
Biologii aj.
Doporučené a minimální množství kuliček na jednu misku
| Mlecí miska | 20 ml | 45 ml | 80 ml |
| Množství vzorku | 1 - 9 ml | 3 -20 ml | 10 - 30 ml |
| Průměr kuliček | |||
| 5 mm | 80 | 180 | 250 |
| 10 mm | 10 | 18 | 25 |
| 15 mm | 7 | 10 | |
| 20 mm | 5 |
| Mlecí miska | 20 ml | 45 ml | 80 ml |
| Množství vzorku | 1 - 9 ml | 3 - 20 ml | 10 - 30 ml |
| Materiál | |||
| Zirconium oxide | 30 g | 70 g | 100 g |
| Tvrzená nerezová ocel | 40 g | 90 g | 150 g |
| Wolframkarbid tvrdokov | 80 g | 200 g | 300 g |
Technické údaje
| Pracovní princip | ráz + tření mlecích koulí na stěnu misky |
|---|---|
| Mlecí princip | planetový pohyb mlecích misek |
| Optimální typ vzorků | tvrdý, středně tvrdý, křehký |
| Mlecí nástroje | mlecí misky a mlecí kuličky |
| Materiál mlecích nástrojů | achát, sinterkorund, siliciumnitrid, zirkonoxid, tvrzená nerez ocel, wolframkarbid tvrdokov |
| Pracovní pozice | 2 |
| Velikost mlecích misek | 20, 45, 80 ml |
| Velikost mlecích kuliček | 0,1 - 20 mm |
| Max. vstupní velikost (závisí na mat.) | 5 mm |
| Min. množství vzorku | 1 ml |
| Max. množství vzorku | 60 ml |
| Konečná jemnost | < 0,1 µm |
| Doba mletí | 3 min. |
| Mlecí proces | suchý/mokrý |
| Mletí v inertním plynu | ano |
| Měření teploty a tlaku plynu | ano |
| Max. otáčky mlecí misky | 2200 rpm |
| Rychlost otáček hlavního disku | 150 - 1100 rpm |
| Poměr otáčení | hlavní disk/mlecí miska/ 1 : -2 |
| Elektro specifikace | 200-240 V/1~, 50 – 60 Hz, 1200 Watt |
| Hmotnost | 44 kg |
| Rozměry | 40 x 58 x 36 cm |
Ceník
| Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|
| 07.5000.00 | P-7 premium Planetový mlýn dvoupozicový, základní přístroj bez mlecích misek a kuliček |
330 300 Kč |
Ke stažení
Katalog P-7pl Video p-7pl Prospekt P-7pl Katalog přístrojů Fritsch Technická specifikace P-7 premiumPříslušenství
Mlecí misky 80 ml s víkem a těsněním
Mlecí misky 45 ml s víkem a těsněním
Mlecí misky 20 ml s víkem a těsněním
Další příslušenství
Doplňky pro mletí v ochranné atmosféře a pro mechanické slévání aj.
Víko s Swagelok ventilem a těsnícím kroužkem
Příslušenství pro single-use technologii
EASY GTM – systém pro měření tlaku a teploty mlecího procesu
| Obrázek | Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|---|
|
|
81.0013.00 | Vstupní jednotka | 31 900 Kč |







