Mlýn diskový P-13
Výrobce: Fritsch GmbH Kód zboží: 13.1030.00
Diskový mlýn je vhodný pro mletí středně velkých materiálů, ty jsou zde rozdrceny pomocí tlaku a střihu. Kombinace čelisťového drtiče s diskovým mlýnem nabízí automatické a kontinuální drcení velkého množství hrubého materiálu na analytickou jemnost.
403 000 Kč
Cena bez DPH
Vysoká konečná jemnost pro velká množství
Obzvláště těžký a robustní kotoučový mlýn FRITSCH P-13 classic je ideálním nástrojem pro jemné mletí až 150 kg tvrdých, křehkých a středně tvrdých pevných látek za hodinu – a to i v nepřetržitém provozu. Maximální velikost vstupního materiálu na kus je přibližně 20 mm délky hrany, konečná jemnost je volně nastavitelná mezi 12 mm a 0,1 mm.
Vhodný pro středně tvrdé a křehké materiály. Základní přístroj je dodán bez disků, lze si vybrat kotouče ze tří různých materiálů.
Vysoká konečná jemnost mletí v nejkratším čase
Zejména úspora času:
Mlecí komoru lze zcela otevřít, což usnadňuje čištění a mlecí kotouče jsou velmi snadno přístupné pro výměnu.
Obzvláště přesný
Přesný posuvný stůl kotoučového mlýna FRITSCH P-13 pro přesné nastavení mezery s přesností 0,1 mm – pro rychlý a přesný provoz a přesně reprodukovatelné výsledky mletí.
Bezpečné a snadné čištění
Plně přístupná mlecí komora usnadňuje čištění a výměnu mlecích kotoučů. Mlecí komora se uzamyká centrálním upínacím zámkem jediným pohybem. Připojení odsávacího systému usnadňuje automatické odstraňování jemného prachu vznikajícího při mletí a je také ideální pro čištění mlecích dílů.
Praktické nastavení mlecí mezery pomocí přesného posuvného stolu
Mlecí mezera se nastavuje pomocí přesného posuvného stolu s přesností 0,1 mm pomocí kliky – pro rychlou a přesnou práci a přesně reprodukovatelné výsledky mletí. Kontrolu šířky mezery lze provádět zvenku (např. tloušťkoměrem).
Delší životnost mlecích kotoučů díky změně směru otáčení
Životnost mlecích kotoučů lze prodloužit jednoduše změnou směru otáčení bezúdržbového třífázového převodového motoru.
Obzvláště robustní
Tlustostěnný kryt mlýnu FRITSCH P-13 je vyrobeno z recyklovatelné šedé litiny.
VYBAVENÍ / PŘÍSLUŠENSTVÍ
Nakonfigurujte si svůj kotoučový mlýn P-13 přesně podle vaší specifické aplikace
Pro každý kotoučový mlýn FRITSCH P-13 potřebujete alespoň jeden pevný a jeden pohyblivý mlecí kotouč, které jsou k dispozici v různých materiálech. Obvykle se volí dva mlecí kotouče ze stejného materiálu, který musí být vždy tvrdší než mletý vzorek. Mlecí kotouče z oxidu zirkoničitého jsou vhodné pouze pro mletí keramických materiálů, minerálů atd. a nikdy ne pro tvrdé až houževnaté vzorky, jako jsou kovy.
Bezželeznaté mletí
Pro zcela bezkovové mletí tvrdých, křehkých a středně tvrdých pevných vzorků, například pro dentální keramiku, můžeme váš kotoučový mlýn FRITSCH P-13 vybavit důkladným polymerovým vnitřním povlakem – spolu s mlecími kotouči z oxidu zirkoničitého – což představuje absolutně spolehlivou ochranu před kontaminací železem.
Odsávání vzorků a mletí velkého množství pomocí cyklonu
Diskový mlýn P-13 můžete také kombinovat s vysoce výkonným cyklonem FRITSCH. Vaše výhody: efektivní mletí většího množství, snadnější čištění a podávání, jemnější nastavení mezer pro vyšší konečnou jemnost a zvýšený výkon.
Výkonná kombinace pro předdrcení a jemné drcení v jednom kroku
Pro rychlé a kontinuální předdrcení a jemné mletí, zejména velkého množství hrubého materiálu, je ideálním řešením kombinace diskového mlýna FRITSCH P-13 a čelistního drtiče FRITSCH P-1. Jsou namontovány společně na stojanu a vzájemně propojeny žlabem a automaticky melou materiál od velikosti částic až 95 mm do konečné jemnosti až 100 μm – rychle, snadno a efektivně v jednom kroku!
Technické údaje
| Pracovní princip | náraz, tření |
|---|---|
| Optimální pro typy vzorků | velmi tvrdé, tvrdě abrazivní, tvrdě křehké, středně tvrdé vzorky a pro bez kovové mletí |
| Řezné nástroje | pevný a pohyblivý drtící disk |
| Materiály řezných nástrojů | tvrzená ocel, manganová ocel, wolframkarbid, zirkonoxid |
| Max. vstupní velikost | 20 mm |
| Min. množství vzorku | 20 - 30 ml |
| Max. průchodnost | 150 kg/hod |
| Konečná jemnost | 0,1 - 12 mm |
| Dávkování | kontinuální (nepřetržité) |
| Otáčky rotoru | 440 rpm |
| Ložiska | jehlová a dvouřadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem |
| Elektro specifikace | 400 V/3~, 50 Hz, 1790 Watt |
| Hmotnost | 140 kg |
| Rozměry (š x h x v) | 44 x 87 x 40 cm |
Ceník
| Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|
| 13.1030.00 | P - 13 Přístroj bez mlecích disků |
403 000 Kč |







