Planetový kulový mlýn P-6, jednopozicový
Výrobce: Fritsch GmbH Kód zboží: 06.2000.00
P - 6 je vysoce výkonný planetový kulový mlýn s jedním uchycením mlecí mísy a praktickou, snadno nastavitelnou kompenzací nevyváženosti.
Mlýnek vhodný pro rychlé jemné mletí až do koloidní jemnosti tvrdých až měkkých drtí, suchých nebo v suspenzi. Lze je použít pro míchání a perfektní homogenizaci emulzí a past.
202 800 Kč
Cena bez DPH
STRUČNÝ PŘEHLED
Speciální mlecí síla díky otáčkám až 650 ot./min.
Bezztrátové broušení i pod 1 μm.
1 pracovní pozice se snadno nastavitelnou kompenzací nevyváženosti.
Bezpečné upínaní misek pomocí systému Safe-Lock.
Maximální kapacita až 225 ml.
Vysoký výkon mlýn na minimálním prostoru
Planetární mlýn P-6 classic line je vysoce výkonný planetový kulový mlýn s jedním držákem mlecí misky a praktickou, snadno nastavitelnou kompenzací nevyváženosti. Výhoda: Obzvláště snadné použití a vysoký energetický účinek až 650 otáček za minutu. To zajišťuje trvale vysoký mlecí výkon s extrémně nízkými prostorovými nároky pro bezztrátové mlecí výsledky při drcení tvrdých, středně tvrdých, křehkých a vlhkých materiálů, suchých v suspenzi nebo v inertním plynu.
Zároveň je PULVERISETTE 6 classic line ideální pro mechanické legování nebo pro míchání a dokonalé homogenizování emulzí a past.
VLASTNOSTI
Speciální mlecí síla díky otáčkám až 650 ot./min.
Nízké prostorové nároky a ergonomický design.
Zvláště snadné použití.
Programování časovače s přesností ± jedna sekunda.
Současné zpracování až 2 vzorků.
Maximální množství vzorku až 225 ml.
Velký rozsah otáček s přesným zobrazením.
Snadno otevíratelná mlecí komora, která je zcela uzavřená.
Chlazení mlecí komory vestavěným ventilátorem pro dlouhé mlecí časy.
Přesně reprodukovatelné výsledky mletí díky regulovanému pohonu, přesnému převodovému poměru (ozubený řemen) a programovatelné mikroprocesorové řídicí elektronice.
Programovatelné intervaly a doby pauzy.
Možno použít menší mlecí misky s adaptérem.
Sledování parametrů mletí i při otevřené mlecí komoře pomocí ergonomicky umístěné a vždy viditelné membránové klávesnice IP65 odolné proti stříkající vodě.
Snadné čištění mlecích prvků.
Funkce úspory energie (režim úspory elektřiny).
Rozsáhlé příslušenství pro zjednodušení vaší každodenní práce.
PRINCIP PLANETOVÉHO MLETÍ
Mlecí nádoba (pot) je umístěna na okraji hlavního disku (base – sun disk) planetového kulového mlýnu. Směr pohybu hlavního disku je opačný než pohyb mlecích nádob. Během otáčení na kuličky působí silné odstřediví síly. Mlýn má vysokých mlecí výkon. Lze dosáhnout submikronových výsledků.
BEZPEČNÉ UPEVNĚNÍ MLECÍ MISKY
Reprodukovatelné výsledky mletí a absolutně bezpečné upevnění mlecí misky.
Pro přesné, reprodukovatelné mletí i nejmenších množství vzorků je obzvláště vhodný elektronický časovač: nastavitelný na sekundy a s programovatelnou funkcí reverzace. Systém Safe-Lock, který je dodáván s momentovým klíčem, umožňuje jednoduché a bezpečné upevnění mlecích misek – absolutně bez rizika.
MĚŘENÍ TLAKU A TEPLOTY PLYNŮ
EASY GTM classic line – systém pro měření tlaku a teploty plynů
S novým systémem pro měření tlaku a teploty plynů EASY GTM můžete planetový mlýnek P-6 classic line proměnit v analytický měřicí systém.
Nakonfigurujte si planetový mlýnek P-6 classic line přesně podle svých specifických potřeb
Planetový mlýnek P-6 classic line s 1 pracovní pozicí pracuje s 1 mlecí miskou o objemu 500 ml, 250 ml, 80 ml (možné jsou až 2 mlecí misky), 45 ml nebo 12 ml, které se otáčejí s převodovým poměrem 1 : -1,82 vzhledem k hlavnímu disku. Pro dosažení nejlepších výsledků mletí a přímé zabránění kontaminaci vzorků nežádoucím oděrem jsou mlecí misky a mlecí kuličky k dispozici v 6 různých materiálech.
Pro mletí v inertním plynu, pro mechanickou aktivaci a legování se doporučují plynovací víka.
PŘÍKLADY APLIKACÍ
| OBORY | VZORKY |
| Geologie a mineralogie | kameny, písek, horniny, materiály |
| Keramika | porcelán, slinutá keramika, jíl, pálená hlína |
| Chemie | pesticidy, hnojiva, soli, anorganické a organické materiály |
| Biologie | rostliny, listy, lyofilizované vzorky |
| Farmacie | oftalmologické látky, gely, krémy, extrakty, léky, pasty, dražé, tablety |
| Metalurgie | rudy, slinování |
| Materiálová technologie | pigmenty, vzácný materiál, nové materiály, slitiny, mechanické slitiny |
| Příprava vzorku pro analytické aplikace | Spektroskopie, X-Ray, chromatografie |
Všechny mlecí misky a odpovídající kuličky jsou k dispozici v 7 různých materiálech, aby se přímo zabránilo kontaminaci vzorku v důsledku nežádoucího oděru.
V běžných případech se používají mlecí misky a kuličky ze stejného materiálu. Můžete si vybrat různé velikosti mlecích kuliček, aby se mletí přizpůsobilo vaší konkrétní aplikaci.
Upozornění: Materiál mlecích prvků musí být vždy tvrdší než materiál, který se má mlít.
Náš tip: Pro zkrácení doby mletí lze použít mlecí misky a kuličky s vyšší hustotou a odpovídající vyšší nárazovou energií.
Doporučené a minimální množství kuliček na jednu misku
| Mlecí miska | 12 ml | 20 ml | 45 ml | 80 ml | 250 ml | 500 ml |
| Množství vzorku | 0,5 - 5 ml | 1 - 9 ml | 3 - 20 ml | 10 - 30 ml | 30 - 125 ml | 80 - 225 ml |
| Průměr kuliček | ||||||
| 5 mm | 50 | 80 | 180 | 250 | 1200 | 2000 |
| 10 mm | 6 | 10 | 18 | 25 | 50 | 100 |
| 15 mm | 7 | 10 | 45 | 70 | ||
| 20 mm | 5 | 15 | 25 | |||
| 30 mm | 6 | 8 | ||||
| 40 mm | 4 |
Pro kuličky průměru 3 mm a menší. Doporučené množství kuliček na misku v gramech
| Mlecí miska | 12 ml | 20 ml | 45 ml | 80 ml | 250 ml | 500 ml |
| Množství vzorku | 0,5 - 5 ml | 1 - 9 ml | 3 - 20 ml | 10 - 30 ml | 30 - 125 ml | 80 - 225 ml |
| Materiál | ||||||
| Zirconium oxide | 20 g | 30 g | 70 g | 100 g | 400 g | 800 g |
| Nerez / tvrzená ocel | 30 g | 40 g | 90 g | 150 g | 500 g | 1100 g |
| Wolframkarbid tvrdokov | 50 g | 80 g | 200 g | 300 g | 1000 g | 2100 g |

Mletí: Mletí: Mletí
- 80 ml mlecí nádoba z karbidu wolframu - 250 ml mlecí miska sintered corundum - 250 ml mlecí miska nerezová ocel
- 5 x 20 mm mlecí kuličky - 6 x 30 mm mlecí kuličky - 15 x 20 mm mlecí kuličky
- 200 ot./min. - 200 ot./min. - 200 ot./min.
- 30 sekund - 2 minuty - 2 minuty

Technické údaje
| Pracovní princip | ráz + tření mlecích koulí na stěnu misky |
|---|---|
| Mlecí princip | planetový pohyb mlecích misek |
| Optimální typ vzorků | tvrdý, středně tvrdý, měkký, křehký, houževnatý, vlhký |
| Mlecí nástroje | mlecí misky a mlecí kuličky |
| Materiál mlecích nástrojů | achát, sinterkorund, siliciumnitrid-syalon, zirkonoxid, tvrzená nerezová ocel, tvrdokov-wolframkarbid |
| Pracovní pozice | 1 |
| Velikost mlecích misek | 80, 250, 500 ml |
| Velikost mlecích kuliček | 0,1 - 40 mm |
| Max. vstupní velikost (závisí na mat.) | 10 mm |
| Min. množství vzorku | 10 ml |
| Max. množství vzorku | 225 ml (2 vzorky při použití 80ml misek) |
| Konečná jemnost | < 1 µm |
| Doba mletí | 4 min. |
| Mlecí proces | suchý/mokrý |
| Mletí v inertním plynu | ano |
| Při přehřátí motoru se aktivuje tepelný vypínač | ano, mlýn se zastaví |
| Nastavitelný počet otáček (hlavní disk) | 100 - 650 rpm |
| Poměr otáčení | 1 : -1,82 |
| Programovatelný | ano |
| Nastavitelný čas mletí | ano - sekundy/minuty/ hodiny |
| Možnost nastavení přerušovaní mletí v programu | ano - funkce PAUSE |
| Možnost nastavení směru otáček v programu | ano – funkce REVERSE |
| Při přetížení mlýnku se automaticky sníží rychlost mletí | ano – funkce OVERLOAD |
| Bezpečnostní uzamknutí misky v pozici | ano - Safe-Lock |
| Elektro specifikace | 200-240 V/1~, 50 – 60 Hz, 1000 Watt |
| Hmotnost | 63 kg |
| Rozměry | 37 x 53 x 50 cm |
Ceník
| Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|
| 06.2000.00 | P - 6 Planetový mlýn jednopozicový, základní přístroj bez misky a kuliček |
202 800 Kč |
Ke stažení
Katalog planetové mlýny Video planetové mlýny Prospekt P-6 Katalog přístrojů Fritsch Technická specifika P-6Příslušenství
Mlecí misky 500 ml s víkem a těsněním
Mlecí misky 250 ml s víkem a těsněním
Mlecí misky 80 ml s víkem a těsněním
Mlecí misky objem 45 ml
Mlecí misky objem 12 ml
Adaptér pro misky 80, 45 a 12 ml
Víka s ventilem pro mlecí misky 500 ml
Víka s ventilem pro mlecí misky 250 ml
Víka s ventilem pro mlecí misky 80 ml
Mlecí kuličky pr. 40 mm pro mlecí misky 500 ml
Mlecí kuličky pr. 30 mm pro mlecí misky 500 ml, 420 ml, 250 ml
Mlecí kuličky pr. 20 mm pro mlecí misky 500 ml, 420 ml, 250 ml, 150 ml, 125 ml, 80 ml
Mlecí kuličky pr. 15 mm pro mlecí misky 500 ml, 420 ml, 250 ml, 150 ml, 125 ml, 80 ml, 45 ml
Mlecí kuličky pr. 10 mm pro mlecí misky 500 ml, 420 ml, 250 ml, 150 ml, 125 ml, 80 ml, 45 ml, 20 ml, 12 ml
Mlecí kuličky pr. 5 mm pro mlecí misky 500 ml, 420 ml, 250 ml, 150 ml, 125 ml, 80 ml, 45 ml, 20 ml, 12 ml
Mlecí kuličky menší než 3 mm (cena za balení po 100g) pro mlecí misky 500 ml, 420 ml, 250 ml, 150 ml, 125 ml, 80 ml, 45 ml, 20 ml, 12 ml
Dokumentace
| Obrázek | Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|---|
|
|
96.0220,00 | Certifikát IQ/OQ dokumentace | 13 000 Kč |







